Folia w płynie FP1 Flex

Płynna folia hydroizolacyjna FP1 Flex

 • preparat wysokoelastyczny do wykonywania hydroizolacji łazienek, kuchni, tarasów, basenów
 • gwarantuje odporność na wysokie ciśnienie wody
 • idealna izolacja podpłytkowa
 • po wyschnięciu tworzy szczelną i elastyczną powłokę
 • posiada zdolność mostkowania rys w przypadku pęknięć podłoża
 • można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków

Substancja ta świetnie nadaje się do uszczelniania ścian i profesjonalnie zabezpiecza pomieszczenia sanitarne przed wilgocią i nadmiarem wody.

Czym jest folia w płynie?

Folia w płynie jest substancją jednoskładnikową wytwarzaną z żywic syntetycznych. Jest to także produkt, który można użyć od razu po odpakowaniu. Dzięki temu, że jest to produkt tak łatwy w obsłudze, to jest też pewność, że cała powierzchnia zostanie dokładnie uszczelniona. Należy jednak pamiętać, by przed zastosowaniem substancji przemieszać ją dokładnie w pojemniku.

Do jakich powierzchni można użyć folii w płynie?

Folia w płynie ma wiele zastosowań wewnętrznych i można ją stosować do uszczelniania między innymi:

 1. Betonu,
 2. Łazienki,
 3. Pralni,
 4. Piwnicy,
 5. Ściany,
 6. Płytek ceramicznych.

Warto też wspomnieć, że substancję tę bez problemu można użyć w łazienkach, które są wykończone panelami czy mają inne podłoże. Co ważne to folia w płynie może być użyta również do zabezpieczenia tarasów oraz balkonów. Dlatego też, nawet gdy taras jest zrobiony z płytek, to nie ma problemu, by użyć tego produktu. Świetnie swoje zastosowanie znajdzie w pomieszczeniach narażonych, czy wśród kabin prysznicowych itp. Dobrze jest też wspomnieć, że substancja jest znakomita do uszczelnienia także kuchni. Tym sposobem można uszczelnić bez problemu każde pomieszczenie oraz zewnętrzne konstrukcje i ochronić je przed szkodliwym działaniem wody. Warto też wspomnieć, że długotrwałe działanie wody może wyrządzić ogromne szkody w powierzchni tarasowej lub balkonowej, czy nawet w łazience. Wówczas uszkodzenia mechaniczne mogą być tak duże, że ciężko będzie można to naprawić, dlatego lepiej jest użyć odpowiedniej hydroizolacji.

Jak przechowywać folię w płynie?

Przede wszystkim dobrze jest przechowywać ją w specjalnym opakowaniu, w którym została zakupiona. Należy też dodać, że właściwości folii płynnej trzeba zaliczyć także to, że są to produkty, którego receptura wymaga tego, by nie trzymać ich w pomieszczeniach, w których temperatura sięga powyżej 30 stopni Celsjusza lub jest mniejsza niż 5 stopni Celsjusza. Wówczas gdyby substancja ta była trzymana w złych warunkach, to mogłaby ona nie działać tak dobrze i użycie samego produktu mogłoby nic nie dać. Dlatego dobrze jest przestrzegać zasad przechowywania tej foli.

Jak przebiega aplikacja substancji?

Do aplikacji folii trzeba wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. Podłoże musi być przede wszystkim zwarte, może być lekko porowate, ale musi być wolne od wszelkich zanieczyszczeń. W pomieszczeniach narażonych trzeba usunąć wszelkie pozostałości brudu tak, by można było rozprowadzić dokładnie substancję. Warto też zadbać o to, by przed nakładaniem produktów usunąć także pozostałość klejów, olejów, czy zabrudzenia po farbie. Co ważne, to gdy przeprowadzi się hydroizolację betonowej podłogi, to trzeba ją sezonować przynajmniej co 28 dni. Dobrze jest dodać, że masa uszczelniająca może być wykonana na warstwę płytek lub w przypadku wykonywania izolacji płyty wiórowej. Płyty wiórowe i płytki ceramiczne warto pociągnąć w dwóch warstwach hydroizolacji. Odpowiednia hydroizolacja przy użyciu dostatecznej warstw folii zapewnia to, że konkretne pomieszczenie będzie długo odporne na siłę wilgoci. Pierwsze nakładanie na wybrane podłoża zaleca się wykonać przy pomocy szczotki dekarskiej. Przez to, że izolacja folią podłóg powinna przebiegać dokładnie, to dobrze jest użyć też pędzla ławkowca, który jest odporny na działanie różnych rozpuszczalników. Folia w płynie dość łatwo się rozprowadza, ale dobrze jest także pamiętać o ochronnych rękawiczkach i ubiorze, który jest dostosowany do tego rodzaju pracy.

Jakie są rodzaje folii?

Istnieje kilka rodzajów folii, co sprawia, że jest ona nowoczesnym materiałem i jego receptura składa się ze składników, które świetnie radzą sobie w ochronie nawierzchni przed wodą. Między innymi można wyróżnić:

 1. Folię w płynie do podłóg wilgotnych,
 2. Folia w płynie na ogrzewanie podłogowe,
 3. Folia płynna na taras oraz balkon.

Przez to, że jest ona do każdego podłoża, to wilgoć nie może się przedostać do środka i narobić zbyt dużych uszkodzeń. Płytki tarasowe, czy też panele lub inny rodzaj terenu, na którym ma być przeprowadzona hydroizolacja, zostanie świetnie zabezpieczony. Ważne jest też to, by przy nakładaniu substancji łazienki, jak i kuchnie czy balkony były znakomicie przygotowane. Dobrze jest też wspomnieć, że folii w płynie da się użyć na ścianach w pokojach lub na zewnątrz budynku. Dzięki temu woda nie może się przedostać do struktury budynku, by go zniszczyć od wewnątrz. Niesamowitą zaletą folii w płynie jest też to, że jest ona odporna na różne temperatury, gdyż może być używana, nawet gdy jest 30 stopni. Świetnie nadaje się do wykańczania i spoinowania ścian, co sprawia, że jest jej tak wiele odmian i można jej użyć do każdego materiału. Jest to elastyczna substancja, która po wyschnięciu może stwardnieć.

Co jeszcze warto wiedzieć o folii w płynie?

Trzeba także zaznaczyć, iż pierwszą warstwę tego płynnego kleju dobrze jest powtórzyć, dzięki czemu będzie większa pewność, że wszystko się ze sobą perfekcyjnie trzyma. Materiał ten znakomicie nadaje się do podłogi w każdym domu czy w fabryce lub w innych budynkach użytku publicznego. Co ważne to materiał, na którym przeprowadza się izolacje, musi być też wcześniej pozbawiony różnego rodzaju rys w przypadku na przykład szklanych powierzchni. Zabrania się użycia folii przy minusowych temperaturach, gdyż źle one działają na produkt i traci on swoje właściwości.

Izolacja przeprowadzona prawidłowo w pomieszczeniu czy to na zewnątrz gwarantuje to, że nie będzie przez dłuższy czas z nadmiarem wody. Warto dodać, iż produkty do wykonywania hydroizolacji są dostępne w specjalistycznym sklepie, który działa internetowo, co sprawia, że nie ma problemu ze zrobieniem zakupów i wybraniem odpowiedniego produktu.

Masz pytania? Zadzwoń :  +48 608 554 922

Projekt bez tytułu
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this