Szlam Hydroizolacyjny

Szlam co to?

Szlam Hydroizolacyjny to dwuskładnikowa elastyczna powłoka hydroizolacyjna na bazie cementu wytrzymująca napór do 10 m słupa cieczy.

Mostkująca rysy do 1,5 mm w przypadku pęknięć konstrukcyjnych.

Elastyczna hydroizolacja świetnie sprawdzająca się jako uszczelnienie tarasów, balkonów, pomieszczeń mokrych, oczek wodnych. Materiał nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jako hydroizolacja podziemnych części budynków, ław fundamentowych, cokołów, garaży podziemnych, obiektów gospodarki wodnościekowej. Łatwo spaja się z powierzchnia betonu tworząc mocną hydroizolację. Wyrób ekologiczny, nie zawiera rozpuszczalników. Szczegółowe informacje poniżej oraz jak pracować z systemowym elastycznym szlamem uszczelniającym.

Masz pytania? Zadzwoń :  +48 608 554 922

Projekt bez tytułu

Zadaniem hydroizolacji jest ochrona konstrukcji przed wodą, dlatego też warto wiedzieć, jakich narzędzi użyć, by cała powierzchnia była świetnie zabezpieczona przed wilgocią. Warto zaznaczyć, że wilgoć i nadmiar wody, który może się nagromadzić w warstwach balkonów i tarasów może spowodować to, że podłoże stanie się niebezpieczne i może to grozić nawet zawaleniem się całej konstrukcji.

Czym jest hydroizolacja przeciwwodna?

Zanim użyje się odpowiednich produktów do hydroizolacji dobrze jest wiedzieć, na czym polega ten proces. Przede wszystkim hydroizolację można wykonywać na zewnątrz budynków, jak i stosować wewnątrz. Trzeba także zadbać o przygotowanie podłoża, dzięki czemu da się wówczas dobrać takie środki, które będą świetnie pasować do ścian piwnic czy też do ścian w mieszkaniach lub w miejscach narażonych najbardziej na działanie wody.

Jakich produktów można użyć, aby hydroizolacja pomieszczeń mokrych zabezpieczyła je odpowiednio przed działaniem wody?

Przede wszystkim dobrze jest użyć wykorzystać produkty dostępne w sklepach specjalnie przygotowanych do tego procesu. Dlatego też między innymi warto wybrać:

  1. Szlam hydroizolacyjny,
  2. Folię w płynie,
  3. Lepik na zimno,
  4. Emulsje asfaltowe,
  5. Uszczelniacz dekarski.

Świetnym wyborem jest szlam hydroizolacyjny, który jest dwuskładnikową elastyczną powłoką na bazie cementu. Dobrze jest też wspomnieć, że szlam hydroizolacyjny znakomicie sprawdzi się do uszczelniania tarasów oraz balkonów czy też do piwnic. Co ważne, to szlam hydroizolacyjny może być użyty w wewnątrz i na zewnątrz budynku. Produkt ten może być ujęty do stosowania podziemnych pomieszczeń mokrych, czy też ław fundamentowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o szlamie hydroizolacyjnym?

Dobrze jest też wspomnieć, że szlam hydroizolacyjny to wyrób ekologiczny, dzięki czemu nie zawiera rozpuszczalników. Szlam ten jest wzmocniony włóknami, a mineralna zaprawa występuje w postaci dyspersji żywicy akrylowej oraz ma mieszankę na bazie cementu. Dlatego też zaprawa te tworzy bezspoinową izolację powłokową, która charakteryzuje się przede wszystkim dużą przyczepnością. Warto też zaznaczyć, że ten rodzaj zaprawy cementowej dobrze jest nakładać za pomocą specjalistycznego pędzla, pacą czy też natryskiem. Należy też pamiętać, by przed użyciem przelać płynną zaprawę do wiadra i następnie wymieszać produkt sypki. Co ważne, to w przypadku gdy zaprawa szybko będzie schła, zwłaszcza przy dużych temperaturach, to dobrze jest wymieszać produkt z czystą wodą. Czas schnięcia zależy od warunków atmosferycznych. Dobrze jest także mieć na uwadze to, iż masę należy nakładać o jednakowej grubości tak, by nie pozostawiać porów. Co ważne, to w jednym cyklu powinno się nałożyć ok 1,25 kg m2. Nie można zapomnieć także o tym, aby po nałożeniu jednej warstwy, trzeba nanieść drugą warstwę wodoszczelną. Świeże powłoki trzeba także chronić przed deszczem czy śniegiem, by wszystko mogło się ze sobą prawidłowo związać i zabezpieczyć w pomieszczeniach mokrych izolację przed wilgocią. Wykonanie powłoki dobrze jest rozprowadzić równolegle, nawet wtedy, gdy są podłoga tarasu jest z płytek ceramicznych. Warto też wspomnieć, że stosowania wewnątrz produktów do hydroizolacji powinny być wybrane odpowiednio do podłoża, które będzie chronione przed wodą. Obecnie to, że jest to wyrób ekologiczny jest jego kolejną niesamowitą zaletą.

Jakie są korzyści z wybrania szlamu hydroizolacyjnego w firmie Emublit?

Przede wszystkim dlatego, że produkty objęte są programem lojalnościowym, przez co klienci mogą otrzymać stały rabat. Co ważne, to dla klientów zarejestrowanych są specjalne punkty programu lojalnościowego, które następnie możesz wymienić na produkty. Opcja dostępna jest wtedy, gdy zbierasz punkty. W naszej firmie można dostać produkty do izolacji i są one stosowane do wewnątrz i na zewnątrz. Co ważne są to rzeczy, które są świetnymi wypełniaczami mineralnymi do ław fundamentowych, które nie zawiera rozpuszczalników szkodliwych izolacji. Dlatego też produkty do hydroizolacji tarasów, zbiorników czy mogą być one być używane na różne podłoże, wyróżnia te produkty spośród innych. Szlam jest dostępny w wiadrze o pojemności 12kg.

Warto też pamiętać, że produkty do ochrony podłoża zewnątrz budynków i stosowania wewnątrz pomieszczeń powinny być stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Dzięki temu hydroizolacja wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń będzie wykonana perfekcyjnie i ochroni najbardziej narażone miejsca na działanie wody, przez wiele lat.

Sprawdź także: Hydroizolacja łazienki – czy zawsze jest potrzebna?

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this