Lepik Na Zimno

Lepik na zimno, rozpuszczalnikowa masa asfaltowo-lateksowa do przyklejania pap asfaltowych, konserwacji dachów. Wysoka zawartość polimeru gwarantuje powstanie powłoki o wysokiej sile klejenia oraz odpornością na podwyższone temperatury. Materiał zawiera rozpuszczalnik dzięki czemu szybko tworzy powłokę. Nie stosować w kontakcie ze styropianem.

Masz pytania? Zadzwoń :  +48 608 554 922

Projekt bez tytułu

Lepik na zimno to materiał masy asfaltowej o szerokim i uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdza się doskonale podczas remontów i napraw różnych pokryć dachowych, także tych wykonanych z papy czy mas bitumicznych. Doskonały do klejenia różnych materiałów, jest nieoceniony podczas wielu prac budowlanych.

Lepik na zimno – charakterystyka materiału

Lepik na zimno to spoiwo o silnym działaniu łączącym, które skutecznie klei poszczególne elementy i materiały. Doskonale sprawdza się w różnych pracach dekarskich, takich jak między innymi remonty dachu, naprawy pokryć dachowych, a także podczas klejenia metalu, betonu, drewna, ceramiki i innych materiałów. Zapewnia także wysokie właściwości hydroizolacyjne, trwale i skutecznie zabezpieczając fundamenty, balkony czy tarasy. Na wybranych powierzchniach lepik tworzy silnie wiążącą masę, która jest w pełni odporna na działanie wszelkich negatywnych czynników zewnętrznych. 

Lepik składa się z mieszaniny mas bitumicznych, wypełniaczy oraz dodatków. To produkt gotowy do natychmiastowego zastosowania, niewymagający stosowania dodatkowych narzędzi. Nieskomplikowany i wygodny podczas aplikacji, zapewnia niezwykle trwałe i wytrzymałe łączenia. Jego charakterystyczną cechą jest bowiem zapewnienie silnego wiązania dowolnych powierzchni. Dzięki niemu tworzone powłoki są także odporne na działanie wody, wilgoci oraz substancji chemicznych. W składzie lepiku często możemy spotkać również odpowiednio dobrane domieszki różnych materiałów, które odpowiadają za wzmocnienie określonych parametrów działania.

Lepik na zimno – jak przygotować go do aplikacji?

Lepik to produkt niezwykle prosty w zastosowaniu. Przed nałożeniem wymaga jednak dokładnego oczyszczenia i przygotowania powierzchni do wykonania aplikacji. Powinna być ona bowiem zupełnie sucha i pozbawiona wszelkich nagromadzonych pyłów i zanieczyszczeń. Następnie należy wyrównać obecne na powierzchniach wybrzuszenia i nierówności. Jest to etap konieczny dla zachowania wysokiej przyczepności materiałów. 

Masa asfaltowa na zimno sprawdza się również doskonale podczas wykonywania prac budowlanych. Można wykorzystać go zarówno do przyklejania oraz łączenia arkuszy materiałów, także w zastosowaniu wielowarstwowym, jak również tworzyć z jego pomocą trwałe hydroizolacje dowolnych konstrukcji. Materiał ten wykazuje silne działanie wiążące o uniwersalnym zastosowaniu. Z jego pomocą można łączyć dowolne materiały bitumiczne do różnych podłoży.

lepik na zimno

Jak nakładać lepik na zimno?

Jeśli aplikacje mają służyć do wykonania powłok hydroizolacyjnych, warto pamiętać o uprzednim zagruntowaniu powierzchni. Dopiero po dokładnym wyschnięciu gruntu możemy przystąpić do nakładania masy. Średnie zużycie masy bitumicznej w tym przypadku wynosi około półtora kilograma na metr kwadratowy. Najlepiej nakładać produkt warstwowo, w pozycji prostopadłej, która pozwoli uniknąć przerw w tworzonych spoiwach. Warto kontrolować grubość wykonanych powłok oraz dopasować je odpowiednio do zastosowania.

Nakładanie lepiku na zimno najlepiej wykonać z zastosowaniem szpachli lub szczotki dekarskiej. Podczas aplikacji możemy dowolnie zwiększać stopień wiązania materiału, przyciskając klejone powłoki odpowiednio do siebie. Najlepiej, aby nakładać masę w otoczeniu o temperaturze od 5 do 30 stopni. Natomiast przed samym położeniem materiału warto przechować go przez kilka godzin w temperaturze pokojowej, która zapewni zdecydowanie lepszą plastyczność i elastyczność produktu. 

Lepik na zimno – zalety materiału

Do największych zalet związanych z wykorzystaniem lepiku na zimno z pewnością możemy zaliczyć niezwykle prosty i nieskomplikowany sposób aplikacji, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi oraz znajomości specjalistycznych technik. Zawarty w opakowaniu materiał jest od razu gotowy do zastosowania, dzięki czemu nie trzeba przygotowywać go do nałożenia na powierzchnie. Produkt ten jest niezwykle plastyczny, tworzy proste do wykonania aplikacje o niezwykłej trwałości. Za te parametry w głównej mierze odpowiada starannie dobrany i przygotowany skład, obejmujący zastosowanie materiałów odpornych na działanie wilgoci, czynników chemicznych, atmosferycznych, a także kwasów. Do lepiku często dodawane są również inne spoiwa i materiały, które wpływają na lepsze parametry pracy. Jest to materiał o bogatym potencjale, który zdecydowanie warto wykorzystać. Lepik na zimno to produkt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu tak często możemy się z nim spotkać w różnych pracach dekarskich i budowlanych.

Sprawdź także lepik na gorąco.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this