Blog

pexels-yunus-alex-6915501

 

Hydroizolacja piwnicy – co jest potrzebne do jej wykonania?

Piwnica jest bardzo ważnym i praktycznym dodatkiem, z którego można korzystać, mając zarówno dom jednorodzinny, jak i mieszkanie w bloku. Warto też dodać, że wiele firm korzysta z piwnicy, w której mogą przechowywać różnego rodzaju produkty. Należy jednak też wiedzieć, iż może się zdarzyć, że piwnica w wyniku silnych opadów deszczu lub pęknięcia rury może zostać zalana. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, co można w tym przypadku zrobić, aby uratować to przydatne pomieszczenie, w którym przechowywane są różnego rodzaju rzeczy.

Czym jest hydroizolacja piwnicy?

Obecnie jest wiele różnych metod, z których można korzystać w przypadku, kiedy piwnica zostanie zalana. Dzięki temu da się odratować to pomieszczenie i można z niego dalej korzystać. Świetnym sposobem na oczyszczenie piwnicy z nadmiaru wody jest hydroizolacja. Jeśli okaże się, że piwnica została zalana z powodu nieszczelnej izolacji, to hydroizolacja jest fantastycznym wyborem, gdyż dzięki niej można szybko i dokładnie naprawić wady, które powstały. Dobrze jest wiedzieć, że hydroizolacja jest niczym innym, jak naprawą zniszczonych przewodów izolacyjnych, które na skutek różnych przyczyn przestały dobrze i prawidłowo działać, co spowodowało zalanie całego pomieszczenia.

Hydroizolacja piwnicy – jak wykonać oraz jakie daje efekty?

Przede wszystkim, aby hydroizolacja przyniosła oczekiwane efekty, to należy używać najlepszej jakości produktów, które zapewnią nam to, iż po naprawie piwnica będzie bezpieczna na długie lata. Dlatego też ważne jest, aby używać produktów, które są do tego odpowiednio stworzone. Warto też dodać, że niezależnie od tego, jaki mamy metraż piwnicy, to powinno się używać tylko i wyłącznie produktów przeznaczonych do hydroizolacji. Między innymi świetnymi produktami, bez których hydroizolacja nie może się odbyć to:

  • szlam hydroizolacyjny,
  • płynna folia hydroizolacyjna,
  • jednoskładnikowa elastyczna zaprawa hydroizolacyjna.

Można również użyć Aquadry R, który zabezpiecza powierzchnie mineralne przed wilgocią. Dzięki tym produktom można bardzo dokładnie osuszyć i zabezpieczyć piwnicę przed ponownym zalaniem. Dobrze jest także pamiętać, aby dobrać odpowiedniej ilości materiały tak, aby znakomicie pasowały do metrażu piwnicy. Należy pamiętać, że hydroizolację układa się dopiero po całkowitym związaniu betonów i trzeba zaczynać tak, by izolację poziomą układać na ławach fundamentowych i pod podłogą, a pionową dobrze jest układać na ścianach zewnętrznych, najlepiej od strony gruntu. Warto dodać, że prawidłowa przeprowadzona hydroizolacja piwnicy może przynieść efekty na nawet kilkanaście lat, dlatego tak ważne jest, aby używać najlepszej jakości produktów, które będą mogły zapobiec kolejnej awarii.

piwnica

Hydroizolacje Emulbit: roztwory asfaltowe do hydroizolacji, emulsje asfaltowe, hydroizolacje polimerowe.

Gdzie można kupić materiały do hydroizolacji?

Dobrze jest kupić produkty do hydroizolacji w sklepach, które specjalizują się w tego rodzaju produktach. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że hydroizolacja będzie przebiegała prawidłowo i jej efekty będą widoczne przez długi czas. Należy też pamiętać, iż sklepy, w których można kupić produkty hydroizolacyjne, są dostępne online, dzięki czemu można dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Dlatego też świetnym miejscem na zakup tego rodzaju produktów jest producent chemii budowlanej emulbit.pl, w który oferuje produkty najwyższej jakości. Warto wspomnieć, iż produkty te można zamówić w takiej ilości, w jakiej są najbardziej potrzebne, co sprawi, iż nic się nie zmarnuje, a piwnica zostanie dobrze zabezpieczona.

Czy hydroizolację można wykonać samodzielnie?

Wszystko zależy od tego, jakie posiada się umiejętności. Dobrze jest, aby wezwać fachowców, którzy zrobią hydroizolację dokładnie oraz sprawnie. Można jedynie zakupić wcześniej potrzebne produkty, przez co będzie pewność, iż specjaliści używają sprawdzonych i znakomitych narzędzi do tego, by doprowadzić piwnicę do świetnego stanu. Warto także pamiętać, że hydroizolacja zrobiona przez fachowców może również zapewnić gwarancję naprawy w razie, gdyby sytuacja się powtórzyła lub piwnica została zalana z jeszcze innego powodu.

Hydroizolacja piwnicy po zalaniu jest zatem zabiegiem, który może trwać od nawet kilku tygodni do miesięcy, w zależności od tego, jak duże jest to pomieszczenie i jak duże są to uszkodzenia. Na to, jak długo będzie trwało osuszanie i doprowadzanie piwnicy do znakomitego stanu ma także znaczenie to, jakich produktów się użyje, gdyż produkty przeznaczone do hydroizolacji działają praktycznie od razu i ma się pewność, że będą one szczelnie chroniły piwnicę przed kolejnym zalaniem. Dobrze jest także przed rozpoczęciem hydroizolacji usunąć wszystkie rzeczy z piwnicy, dzięki czemu będzie wystarczająco dużo miejsca na to, aby można było swobodnie i komfortowo oraz przede wszystkim bezpiecznie pracować.

Czytaj także:

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this